Gençlik Değişimleri
Genel bakış
Gençlik değişimleri, farklı ülkelerden genç gruplarının bir araya gelmesine, birlikte yaşamasına ve kısa dönemler için ortak projeler üzerinde çalışmasına olanak tanır. Gençlik değişimleri okul ortamının dışında gerçekleşir. Bir gençlik değişiminde, atölye çalışmaları, alıştırmalar, münazaralar, rol oyunları, açık hava etkinlikleri ve daha fazlası gibi etkinliklere katılmayı bekleyebilirsiniz. Katılımcıların öğrenme deneyimleri bir Youthpass aracılığıyla tanınır.

Süre
Gençlik değişimleri 5 ile 21 gün arasında sürer. Buna seyahat süresi dahil değildir.

Koşullar
Gençlik değişimleri 13 ile 30 yaş arasındaki kişilere açıktır. Bir gençlik değişiminde grup lideri olmak için en az 18 yaşında olmalısınız. Gençlik değişimleri, gençlik kuruluşları, gayri resmi gençlik grupları veya diğer kuruluşlar tarafından yönetilir.

Finansal Destek
AB hibesi, değişim için gerekli olan seyahatin yanı sıra pratik ve faaliyetle ilgili maliyetleri de desteklemektedir.

Nasıl Başvurulur
Bir gençlik değişimine katılmak için bireysel olarak doğrudan hibe başvurusunda bulunamazsınız. Başvurular, değişime kimlerin katılacağını seçen bir kuruluş veya bir grup genç tarafından yapılmalıdır.

Daha Fazlasını Bul
Uygun bir katılımcı kuruluş bulma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa veya herhangi bir sorunuz varsa, ülkenizdeki Erasmus+ Ulusal Ajansı size yardımcı olacaktır.